BOKPARTI, 8 st, om Anders Zorn, bla "Anders Zorn" av Albert Engström, Stockholm 1928.

Även bla "Anders Zorn, etsningar" 1976, "Anders Zorn, ungdomstiden" av Tor Hedberg, Stockholm 1923, "Zorn, svensk och världsvandrare" av Gerda Boëthius, Stockholm 1959, "Anders Zorn som etsare" av Axel L Romdahl, Stockholm 1928, "Larsson-Liljefors-Zorn, en återblick" av Ernst Malmberg, Stockholm 1919. Olika typer av band.

Slitage. Ej genomgångna.

Lähtöhinta
2 000 SEK