SEKRETÄR, sengustaviansk, omkring 1800.

Mahogny med mässingslister. Snedklaff med bakomliggande lådinredning. Kannelerade ben. L 115, b 55, h 107. Nyckel finns.

Slitage, repor, fläckar. Ett lås går ej att låsa. Fanerbortfall och lagningar.

Utropspris
5 000 SEK