Soppslev med svarvat svärtat träskaft, Ceson, Göteborg 1989, två såsslevar, Ryssland, sked med skedblad i form av mussla, Ryssland 1885, fruktkniv, Ryssland 1869, gaffel med två tenar. L 15-38.
Slitage, en såsslev samt gaffeln med lagningar. Gravyr av initialer på några delar.