MATSALSGRUPP, 9 delar, barockstil, 1900-tal.

8 stolar med klädd och stoppad rygg och sits. Svarvade och kopplade ben. Biblioteksbord i valnöt med intarsia och holländska utdragsskivor. Svarvade och kopplade ben. L 190-350, b 90, h 75.

Slitage, repor. Bord ojämnt blekt, med ytskador på skivan och svårutdragna skivor. Stolar med fläckar på klädseln. Bord och stolar ej ursprungligen sammanhörande.

Utropspris
7 000 SEK