Dekor av familjen Mörners monogram. Tallrikar 21, djupa tallriak 10, halvtallrikar 9, assietter 11, små assietter 17, såssnipor 3, uppläggningsfat 6, skålar 2, terrin samt äggkoppar 7.
Slitage. Nagg. Missfärgningar.