PARTI KERAMIK, 6 delar, bl.a Argenta o Carrara, Wilhelm Kåge Gustavsberg.
4 fat Argenta med blomsterdekor. Diam 11-13. Burk med lock, målad gulddekor. Wilhelm Kåge 1929. H 9. Bägare, Guldcarrara Gustavsbeg, blomsterdekor i guld. H 6.
Smärre slitage och krackelyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.