LOUIS ICART. Färgetsning och akvatint med handkolorering, signerad och numrerad 185, 1922.
Ung kvinna med arapapegoja.
Utgiven av L'Estampe Moderne, Paris för F. H. Bresler Co. Milwaukee, 47,5 x 35.
Ej examinerad ur ram. Kraftigt gulnad, fuktfläckar. Färgerna bleknade.