Uschabti från Egyptisk sentid av fajans med ljusblå glasyr, h 6. 3 små skarabér varav den minsta möjligen forntida. Stående figurin av sandsten, möjligen av medeltida ursprung. Kärl av keramik med handtag, möjligen forntida. Glaskärl i romersk stil från 1900-talet.
Ställvis hårt slitage, nagg, anlöpningar.