LJUSKRONA, Böhmen, delvis 1800-tal. H ca 110.

18 ljusarmar i glas. Balusterdocka i glas. Behängd med prismor.

Slitage, nagg. Skador. Enstaka prismor saknas. Färgfläckar. Monterad för el.

Utropspris
12 000 SEK