Underrede i ek. Svarvade kopplade ben. Sidor med intarsiadekor av bär. Skiva i flintgods med blå dekor av rosor. Målarsign EL(trol Emma Lindberg). L 72, B 53, H 73.
Slitage. Repor. Smärre krackelyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.