VAS SAMT TVÅ SKÅLAR, keramik, bla Josef Ekberg och Wilhelm Kåge Gustavsberg. 1920-tal.

Vas med lysterkeramik och reliefdekor av ödla, skål med röd glasyr och gulddekor, skål med görn glasyr och gulddekor samt handtag. H 9-17.

Slitage, krackelyrer.

Utropspris
1 500 SEK