BESTICK, 86 delar, silver, "Rosenholm", Jacob Ängman, GAB, Stockholm, 1964.

Bordsgafflar, 8 st, l 18.
Bordsknivar, 8 st, l 20.
Bordskedar, 9 st, l 18.
Efterrättsgafflar, 8 st, l 15.
Efterrättsknivar, 8 st, l 16,5.
Bakelsegafflar, 8 st, l 14.
Assiettgaffel, 8 st, l 12.
Smörknivar, 3 st, l 16.
Kaffeskedar, 12 st, l 12.
Glasskedar, 9 st, l 15.
Såssked, l 17.
Smörknivsställ, 2 st, l 6, h 2.
Serveringsgafflar, 2 st, l 14 resp. 18.

Repor och bruksslitage.

Utropspris
10 000 SEK