KRUS OCH VAS, 6 delar. Keramik, Yngve Blixt, Höganäs.

Div glasyrer i brunt och grönt. H 6-15. En liten saltglaserad lampfot medföljer.

Bruksslitage. Vasen med obetydlig mynningsnagg.

Utropspris
1 200 SEK