Bord i trä o metall med laminatliknande bordsyta. L 125, b 75, h 73. Stolar med metallstomme med klädd rygg och sits i gallon. H 76.
Brukslitage, bordet är solblekt och har fläckar. Stolar med repor på metallstomme.