Alexander Lervik, karmstolar, 6 st, "Pilot", Johanson Design.
Stomme av grönlackerad metall. Stoppad rygg och sits klädda med tyget "Hallingdal" från Kvadrat. Vippbara samt höj- och sänkbara. På fem hjul. Sitthöjd 44-58, bredd 50, höjd 85-99 cm.
Smärre slitage. Märken. Fläckar, något dammiga.