Bestående av:
Kaffekanna, 1/1202.
Sockerskål, 1/1112.
Gräddkanna, 1/1032 (lagning).
11 kaffekoppar med fat, 1/719 (en kopp med spricka och ett fat med nagg).
12 assietter, 1/574.
Ett par ljusstakar, 1/1138 (ena skadad).
Vas, 1/1016
Fat på fot, 1/1020.
Ett kaffefat medföljer. Nagg. Spricka. Smärre slitage.