Stomme i vitmålat trä, skivor i emalj, detaljer i mässing, 74x50x50 cm cm
Smärre slitage Märken. Repor. Smärre fläckar.
Siesing, Andreas, Svenska 70-talsmöbler: i plast, stål, furu och manchester 1969-1980, Lindelöws bokförlag, Göteborg, 2021, sid. 68.