Lars Hellsten, skål, ariel, Orrefors Gallery 1988.
Rund form på fotklack, blåtonad glasmassa med geometrisk dekor. Signerad Orrefors Gallery -88 929220 Lars Hellsten 28-40 och egenhändigt signerad Lars Hellsten. Diameter 28,5, höjd 13 cm.
Smärre ytslitage. Mindre märken.