Jan Johansson, vas, glas, Orrefors 1991.
Oktagonal form med dekor i rött mot gul fond, signerad Orrefors 959170 Jan Johansson EA 1-91 samt med egenhändig signatur Jan Johansson. Höjd 16,5 cm.
Smärre ytslitage.