SERVISDELAR, 29 st, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.

Bestående av 6 mattallrikar, 6 assietter, 5 kaffekoppar med 6 fat, såsskål, karott med lock, sockerskål, 2 serveringsfat, 1 såskanna, 1 saltkar, 1 senapskopp, 1 kopp samt skål på fot. Blå Blomst samt cigarettställ, musselmalet.

Enstaka delar med nagg. Mindre bruksslitage. De flesta delar 3:e sort.

Utropspris
1 000 SEK