3 gafflar samt 3 knivar i samma modell, bl a 1791, längd 18-19,5 cm (olika långa knivblad i stål).
Gaffel, silver med träskaft, 1786, längd 18,5 cm
Bordskniv, skaft i silver med randdekor, rostfritt blad, 21 cm
Kniv i silver, med skaft i sten, 1862, längd 20 cm (skador).
Kniv med rokokoskaft, otydliga stämplar, längd 20 cm (skador).
Total vikt 373 gram.
Åldersrelaterat slitage.