Ole Wanscher, soffa. "Senator", France & Son, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Teak, lösa skinnklädda delvis djuphäftade dynor, sitthöjd ca 43 cm, ca 180x66x80 cm
Bruksslitage. Repor. Märken. Skinn med slitage. En knapp lös samt några saknas. Sömmar släppt på kudde