Otmar Alt, bordsur, porslin, "Coq o'clock", Rosenthal, Tyskland, 1980-tal.
Delvis färglagd och glaserad porslin, kvartsurverk. Märkt "Rosenthal Germany, limitierte Kunstreihen Otmar Alt". Total höjd ca 31 cm, bredd ca 35 cm.
Smärre slitage. Ej funktionstestad.