Bordslampa, 1900-talets mitt

Bordslampa, 1900-talets mitt

Etikettmärkt Underwriters Laboratories Inc, sliten etikett. Mässing och lackerad metall, för en ljuskälla, med justerbar arm, höjd ca 55 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre färgbortfall. Repor. Repor. Märken. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
2 500
225
238
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
12 okt 18:00
2 500 SEK
12 okt 17:20
2 000 SEK
11 okt 8:27
1 500 SEK
9 okt 21:47
1 000 SEK