Gustaf Möllenborg

(1796-1851)
Gustaf Möllenborg
(1796-1851)

Gustaf Möllenborg, mjölkkanna, silver, Stockholm, 1846.

Fyra bladformade fötter, uppåtsvängd hänkel med dekor av voluter samt krönande blomma. Invändigt förgylld. Höjd 17 cm. Vikt 206 gram.

Lagning. Slitage.

Klubbat pris
2 000
180
192
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
9 okt 16:44
2 000 SEK
9 okt 16:44
1 800 SEK
9 okt 16:43
1 700 SEK
6 okt 8:33
1 500 SEK