4 skedar med fiolskaft, Henrik Frodell, Stockholm 1793, längd 21,2 cm
2 skedar, gammal fransk, Jacob Ricard Borg, Gävle 1829
Sked, gammal fransk, Carl Wilhelm Troselius, Stockholm 1834, längd 21,6 cm
Sked, gammal fransk, E Nordin, Sundsvall 1842, 22,5 cm
Sked, gammal fransk, FO Ahlström, Södertälje 1853, 21,8 cm
Sked, gammal fransk, EG Stenquist, Enköping 1862, 21,7 cm
Sked, gammal fransk, Nils Leonard Dahlström, Örebro 1892, längd 22,8 cm
Sked med slätt spetsigt skaft, Lorenz Henrik Ertman, Kalmar 1810, längd 21,6 cm (bristning, lagning)
Sked med mittås, Johan Henrik Leffler, Falun 1793, längd 20,3 cm
Sked, gammalsvensk modell, initialer i oval, otydliga stämplar, 1766, längd 21 cm
Sked, fiolskaft med mittås, Stephan Westerstråhle, Västervik 1774, 21 cm
Vikt 748 gram totalt
Smärre bucklor, bruksslitage, initialer.