Fåtöljer, ett par, Swedish Modern, 1900-talets mitt.

Helstoppade och klädda med ljust fårskinn. Ben av betsat trä. Sitthöjd ca 42, bredd 92, höjd 81,5 och sittdjup 62 cm.

Obetydligt slitage. Nyligen omklädda.

Utropspris
50 000 SEK