Anders Pehrson, bordslampa, "Knubbling", Atelje Lyktan, Åhus.
Fot av vitlackerad metall, lampskärm och raster av vitlackerad plast. För en ljuspunkt. Etikettmärkt. Diameter ca 40 cm. Höjd ca 57 cm.
Ej funktionstestad. Ställvis slitage. Märken. Repor.