Göran Malmvall, vitrinskåp "KA72", Karl Andersson & Söner.
Mahogny, med glasade dörrar och flyttbara hyllplan av glas. Invändigt monterad belysning. Bredd 80, djup 36, höjd 203 cm.
Hyllplan med spricka, smärre nagg. Smärre slitage och märken. Belysning ej funktionstestad.