10 smörgåsgafflar, 14,6 cm.
12 bordsgafflar, 17,8 cm.
11 smörgåsknivar, 17,6 cm.
10 bordsknivar, kort blad, 20 cm.
2 smörknivar, 16,5 cm.
6 bordsknivar, långt blad 21,3 cm.
6 matskedar, 20,5 cm.
15 bordsskedar, 18,3 cm.
28 kaffeskedar, 12 cm.
Total vikt, inklusive rostfria blad, 2555 g.
Åldersrelaterat slitage. Repor. Sneda tenar. Senare gravyr.