Fanerat med bland annat mahogny och björk. Konturerad skiva med uppfällbara klaffar och mässingsklädda kanter. Rik intarsiadekor av blommor och blad. Lätt svängda ben. Längd 55-103, bredd 54-102, höjd 75 cm.
Något slitage. Märken. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.