Carl Malmsten, sideboard, "Herrgården", 1900-talets andra hälft.

Vitlackerad. Tre räfflade dörrar med bakomliggande hyllplan. Ovan tre lådor. Brännmärkt. Bredd 150, djup 39, höjd 96 cm. Nyckel finns. Nyckel finns.

Ställvis slitage. Ställvis märken samt nagg på en av dörrarna. Smärre ställvis färgbortfall samt missfärgningar/ fläckar.

Utropspris
4 000 SEK