Kaffeservis, 3 delar, silver, C.F Hallengren, Malmö, 1920.

Bestående av kaffekanna, gräddsnäcka samt sockerskål.
Delvis godronnerade samt skål och gräddsnäcka invändigt förgyllda. Höjd 9-19 cm. Total vikt 880 g.

Sockerskål saknar ort samt mästarstämpel. Smärre slitage. Fläckar. Smärre skrapmärken.

Utropspris
5 000 SEK