Jonas Bohlin, hylla, "Kabin", signerad och numrerad, Källemo, Värnamo 1988
Två delar, i ask samt grön konstläderpapp. Pappen märkt "KABIN FÖR ARKITEKTFÖRBUNDETS STIPENDIEFOND 1988, AV JONAS BOHLIN.TILLVERKAT I 200 EX. 1/200-200/200. PRODUCENT: KÄLLEMO AB".
Numrerad 121/200 samt signerad Jonas Bohlin. Pappfodralets höjd 93,5 cm.
Slitage. Repor. Märken. Kanter nötta. Kraftigt slitage/märken på baksidan.