VAS SAMT SKÅLFAT, glas, Vicke Lindstrand resp Edward Hald Orrefors.

Vas med graverad dekor av dykande kvinna. H 21,5. Skålfat slipgraal. Brun randdekor. Sign S. Graal nr: 240M. H 5, diam 15.

Slitage. Smärre repor. Vas med naggar.

Utropspris
1 200 SEK