Preben Fabricius & Jørgen Kastholm, fåtölj modell "561", Bo-Ex, Danmark
Stomme av borstat stål, klädd med skinn, lösa skinnklädda dynor, sitthöjd ca 37 cm, ca 75x70x67 cm, medföljer väggkudde ej tillhörande modellen
Bruksslitage. Avnött. Fläckar. Repor. Märken. Smärre skador.