Soppslev, ragusked och matskedar, 2 st, S:t Petersburg och Moskva 1801 - 1872.

Soppslev med förgyllt blad, 27 cm, mästarstämpel Adam Juden, S:t Petersburg 1872.
Ragusked, längd 30,5 cm, Carl Christian Fischer, S:t Petersburg 1831.
Sked, längd 22 cm, med krönt släktvapen, S:t Petersburg 1865.
Sked, 21 cm, Moskva 1801.
Totalvikt 421 g.

Åldersrelaterat slitage. Ragusked med graverat monogram. Ena matskedsskaftets baksida med graverade initialer och märkt med blyerts, fläckar.

Utropspris
250 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist design och konst
+358 (0)50 340 5492