Flodhästfigurin av ben, hinduisk gudastatyett av ben föreställande Elefantguden Ganescha, stenfigurin förställande ett par tranor, stenfigurin föreställande sittande man, stenskulptur av grönaktig sten i form av fågel på blommande gren. H 6-24.
Slitage, nagg. En trana med skadad näbb.