Silver 800. Stämplade Stern.
Graverat monogram.
12 matskedar 21,5 cm
12 matgafflar 21,5 cm
12 matknivar 26,5 cm (längd utan blad 11,5 cm)
12 bordsgafflar 18,2 cm
12 bordsknivar 21,5 cm (längd utan blad 9,5 cm)
6 teskedar 16,6 cm
6 kaffeskedar 15,2 cm
1 soppslev 32 cm
Total vikt inkl knivblad 4850 gram.
Åldersrelaterat slitage. Gravyr. Knivblad skadade, med rost, samt saknas i vissa fall helt.