Kaffeservis, 3 delar, silver, GAB, Stockholm, 1920-1928.

Gräddkanna, kaffekanna samt sockerskål med bukig form på tassar, med dekor av blad och blomster. Invändig förgyllning i sockerskål samt gräddkanna.Höjd 13-28 cm. Total vikt 1491 gram.

Gåvogravyr på gräddkanna. Ställvis slitage. Lagning. Isolerringar saknas.

Utropspris
7 000 SEK