Fåtölj med fotpall, Swedese Möbler AB, Väggaryd.

Stomme i svart bemålad trä med klädsel i fårskinn. Fåtöljens sitthöjd 42 cm, höjd104 cm, bredd 70 cm. Fotpallens höjd 50 cm, bredd 60 cm.

Ställvis bruksslitage. Repor. Färgbortfall.

Utropspris
3 000 SEK