Gudmar Olovson, "Le deux arbres" (De två träden).
Signerad Gudmar. Patinerad gjutmassa. Stensockel. Höjd 27,5 cm inklusive sockel.
Smärre ytslitage. Enstaka märken.
Inköpt i samband med Gudmar Olovsons utställning på Daagarsson-gården i Lenninge år 1998.