Rex Stuart Beck, keramik, 6 delar.
Grön kanna i form av fågel, signerad Rex 1983, höjd 11 cm
Fågel med guldnäbb, signerad Rex 1982, höjd 16 cm (lagning)
Får, signerat Rex 1982, höjd 8 cm (nagg/avslag på gren i fårets mun)
Skål med sittande drake, signerad Rex 1981, diameter 12,5, höjd 9 cm
Kanin som spelar piano, signerad Rex 1982, höjd 14 cm (bränningssprickor)
Krokodil, signerad Rex 1978, längd 5,5 cm.
Fantasifågel, ej signerad, limmad på svärtad träbas, total höjd 9 cm, medföljer.
.