Herman Fogelin, keramik, 4 delar, signerat.
Polykrom glasyr med dekor av mönster och figurer. Skål, diameter 28, höjd 10 cm, vas, höjd 33 cm, två spetsglas höjd 17 cm. Samtliga delar signerade Fogelin, skålen även signerad "Leksaks-fisk".
Smärre slitage. Helhetsintrycket är mycket gott.