Olika glasyrer i bruna, beige och blå nyanser.
5 vaser signerade R Sweden GN, höjd 6-8 cm.
2 vaser signerade R Sweden CHS , höjd 3-7,5 cm.
1 vas signerad Friberg med studiohanden, höjd 6 cm.
Smärre ytslitage. En vas av Nylund andrasortering. Vasen av Friberg med lagad hals. Nagg.