Erich & Ingrid Triller, vas, stengods, Tobo.
Grön glasyr med inslag av brunt, smal hals med utskjutande midja, nedåt avsmalnande form. Signerad Tobo. Höjd 15 cm.
Smärre ytslitage. Små glasyrmistor.