Ask samt flakong, bl.a. George Unite, England, 1893-1924.

Bestående av:

1 flakong i stearlingsilver med dekor av bl.a. blomsterslingor samt inneslutning i glas med lock, George Unite, Birmingham, 1893. Höjd 7,5 cm. Total vikt 200 gram.

1 ask i silver med lock med dekor i jugendstil, The Goldsmiths & Silversmiths Co Ltd, London, England, 1924. Höjd 10 cm, bredd 8,5 cm. Total vikt 170 gram.

Ställvis slitage, repor, märken.
Gåvoinskription undertill på flakong.

Utropspris
4 000 SEK