Bordslampor, ett par, 1960/70-tal.

Bordslampor i teak med sidopartier i bärnstenstonat glas. Lampskärmar i textil med utklippt mönster samt inre förgyllning. En ljuspunkt vardera. Höjd inklusive lampskärm 63 cm, höjd exklusive lampskärm 43 cm.

Ej funktionstestad. Ställvis slitage samt repor.

Utropspris
2 500 SEK