CG Hallberg, bestickuppsättning, silver, 40 delar, modell "Olga", Stockholm, 1931-1941.
10 matknivar, 22 cm.
10 bordsgafflar, 18,5 cm.
6 bordsknivar, 18 cm.
2 efterrättsgafflar, 14 cm.
12 matskedar, 18 cm.
Vikt ca 1750 g ink rostfria blad.
Smärre slitage. Senare gravyr. Repor. Enstaka sned ten. Smärre bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.