Teppo Terä, rya/ryamatta samt signerad skissmålning i olja. 1990.
"Sininen hetki No1". Etikettmärkt och signerad Terä -90, Ca 177 x 110 cm.
Skissmålning i olja signerad a tergo "Luonnos ryijyyn Sininen hetki" Teppo Terä. 59,4 x 39,2 cm.
Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.